Projekty architektoniczne

Centrum Rozwoju w Binzhou

Projekt: Centrum Rozwoju w Binzhou

Lokalizacja: Binzhou, Chiny

Status projektu: Projekt konkursowy

Projekt jest częścią masterplanu, który został nagrodzony 1 Grand Prix w międzynarodowym konkursie.

Projekt, który jest częścią konkursu zorganizowanego przez wydział Planistyczny miasta Binzhou, na zaprojektowanie masterplanu północnej części aglomeracji, dotyczył koncepcji na projekt „Centrum kreatywności”. Dotowane z rządu centrum wspiera rozwój nowo projektowanych miast w Chinach i ich szybką adaptację do zmieniających się warunków gospodarczych.

Każde centrum składa się z kilku, połączonych, funkcji: centrum konferencyjnego, hi-tech parków, a takżde miejsc zakwaterowania dla pracowników i gości.

W czasie projektu wzięto pod uwagę wytyczne koncepcji planu zagospodarowania miasta a także naturalne warunki otaczającego terenu. Istotną rolę pełniły osie widokowe, ściśle związane z jeziorem będącym centralną część opracowywanego masterplanu.

Kompleks „kreatywnego centrum” składa się z 3 części. Centralna, eliptyczna część stanowi centrum konferencyjne i podstawowe usługi handlu. Znajdujący się za centrum konferencyjnym łącznik składa się z biur managementu budynku a także managementu centrum. Dwie wieże zawierają powierzchnie biurowe a także część hotelową z ogrodami na dachu.

Projekt wykonany przez australijskie biuro architektoniczne ANS architects and planners

Read in English