Projekty wnętrz

Craft Beer Market

Projekt: Craft Beer Market

Lokalizacja: Szanghaj, Chiny

Status projektu: W opracowaniu

Craft Beer Market w Xintiandi jest pierwszym lokalem słynnej kanadyjskiej piwiarni otwartym w Azji. Naszym głównym zadaniem było rozwinięcie oryginalnego konceptu manufaktury piwa i zaadaptowanie go do nowej lokalizacji.

Styl CBM odzwierciedla się w funkcjonalizmie projektu. Klient odwiedzający bar ma okazję zobaczyć jak oryginalne, kanadyjskie piwo jest transportowane prosto z beczek aż do kufli na wyższych piętrach.

Na pierwszym piętrze znajduje się bar, który otoczony jest przez specjalny pokój-chłodnię, gdzie importowane beczki podłączane są do specjalnych rur. Stamtąd, rury, które zawieszone są pod sufitem transportują piwo na wyższe piętra.

Jednym z wyróżniających elementów jest klatka schodowa, znajdująca się na głównej elewacji budynku. Rury z piwem przecinają przestrzeń komunikacji pionowej co jest również widoczne z zewnątrz i ma za zadanie zaintrygować przechodniów.

Na piętrze znajduje się główny, największy bar, gdzie rury spotykają się z dystrybutorami, a piwo nalewane jest do kufli. Przestrzeń wokół baru podzielona jest na kilka stref funkcjonalnych, co pozwala na różne wykorzystanie przestrzeni, w zależności od potrzeb sytuacji.

Z drugiego piętra mamy widok na główny bar a także klatkę schodowę. Tutaj atmosfera jest spokojniesza, stoły ustawione są swobodniej. Węższa klatka schodowa prowadzi do trzeciego piętra VIP, gdzie znajduje się dodatkowy bar, prywatne pokoje a także zewnętrzny taras z widokiem na miasto.

Projekt wykonany przez australijskie biuro architektoniczne ANS architects and planners

Read in English