Projekty wnętrz

Sklep firmowy DJI

Projekt: Sklep firmowy DJI

Projektanci: Katarzyna Polus, Maciej Dębicki, Jin Huh

Lokalizacja: Szanghaj, Chiny

Powierzchnia: 600 metrów kwadratowych

Status projektu: Sklep oddany do użytku w grudniu 2016

DJI jest światowym liderem w produkcji profesjonalnych i amatorskich dronów, na którym to rynku posiada ponad 70% udziałów.

Początkowo głównym sposobem sprzedaży ich produktów była sprzedaż internetowa lub za pośrednictwem innych sklepów elektronicznych. Dopiero w 2016 roku DJI otworzyło swój pierwszy stacjonarny sklep w USA. Nastęnym krokiem był sklep w Hong Kongu i Seulu, które miały podkreślić ich dominację na rynku azjatyckim. Mimo wszystko największym i najbardziej dochodowym rynkiem zbytu są Chiny, stąd decyzja o stworzeniu projektu typowego sklepu, który może być powielany w wielu chińskich lokalizacjach.

Pierwszy koncepcyjny sklep w kontynentalnych Chinach powstał w Szanghaju w popularnej wśród tustystów dzielnicy Xintiandi. Dzięki znakomitej, centralnej lokalizcji kojarzonej z największymi markami świata, sklep odwiedzany jest przez dużą grupę klientów lokalnych jak i turystów odwiedzających miasto.

Charakter firmy i oferowane produkty, miały ogromny wpływ na minimalistyczny i nowoczesny wystrój wnętrza. Dwu poziomowy sklep został podzielony na kilka stref funkcjonalnych. Jednym z głównych założeń projektowych pierwszego piętra była prezentacja dronów w akcji. Zaraz po wejściu klienci mogą spróbować swoich sił w operowaniu dronem w specjalnie zaprojektowanej „klatce”, która jest oddzielona od reszty sklepu siatką. Przestrzeń ta znajduje się przy zewnętrznej fasadzie, co pozwala podziwiać latające drony także z zewnątrz budynku. Dodatkowo projekcje audio wizualne na ścianie, punkt informacyjny i nowoczesna klatka schodowa prowadzą odwiedzających do głównej przestrzeni wystawowej na drugim piętrze.

Specjalnie zaprojektowane stoiska wystawowe o dynamicznych kształatch zainspirowanych produktami DJI stanowią minimalistyczne tło dla głównej ekspozycji. Dzięki modularnym kształtom przestrzeń jest otwarta i łatwa do aranżacji.

Po prawej stronie zlokalizowana jest galeria Skypixel. Ciemne wykończenie ścian, odpowiednie oświetlenie i ława w centrum pomieszczenia tworzą klimatyczną przestrzeń wystawową, gdzie każdy może podziwiać zdjęcia uchwycone przez entuzjastów DJI z całego świata.

Po drugiej stronie sklepu znajduje się punkt sprzedaży oraz druga klatka schodowa prowadząca do centrum obsługi klienta, gdzie profesjonaliści z DJI pomagają w rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z ich produktami.

Projekt wykonany przez PLUSspace International

Read in English