Projekty architektoniczne

Wieża obserwacyjna w Xuzhou

Projekt: Wieża obserwacyjna w Xuzhou West New District

Lokalizacja: Xuzhou, Chiny

Status projektu: Projekt konkursowy

Projekt został zakwalifikowany do finałowego etapu konkursu, wraz z trzema innymi propozycjami. Ze względów finansowych urząd miasta Xuzhou zdecydował o nie wyłonieniu ostatecznego zwycięzcy i przyznaniu wszystkim propozycjom wyróżnień.

Prezentowany projekt jest częścią konkursu architektoniczno-urbanistycznego w Xuzhou (CN). Wieża widokowa, położona na południowym brzegu jeziora, jest charakterystycznym elementem centralnej i południowej części projektu. Głównym celem było umożliwienie odwiedzającym podziwianie z nowej perspektywy walorów krajobrazowych wokół jeziora, jak i proponowanego CBD w północnej części działki.

W celu osiągnięcia najlepszego rezultatu, wieża została zaprojektowana przy użyciu programowania parametrycznego. Dzięki temu, odpowiednio sterując „parametrami wejściowymi”, takimi jak osie widokowe, droga słońca, wysokość drzew i budynków zaprojektowano optymalne rozwiązanie dla danej lokalizacji.

Główną inspiracją przy projektowaniu był kształt kwiatów lilii wodnych pokrywających powierzchnię wody wzdłuż brzegu. Podświetlany elewacja zmienia kolory w zależności od aktualnych warunków pogodowych i pory roku.

Projekt wykonany przez australijskie biuro architektoniczne ANS architects and planners

Read in EnglishDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *